Nagy összhang és elegendő tér kell ahhoz, hogy három generáció harmonikusan élhessen együtt. Ebben a kétemeletes házban minden feltétel adott, a nagyszülők, szülők és gyerekek lakrészét külön-külön szinten alakították ki.
A budai hegyvidék egyik legszebb részén, Madárhegyen áll az a többgenerációs családi ház, ahová most ellátogatunk. Az építkezés még 2018 nyarán elkezdődött, de az első kivitelező olyan lassan haladt, hogy a tulajdonosok végül mást bíztak meg a munkával. A nagy volumenű projektet két évvel később fejezték be Laki Adrienn lakberendező segítségével, aki jól ismerte a családot és tökéletes harmonikus otthont alakított ki számukra.
Többgenerációs ház a budai hegyvidék legszebb részén
– Amikor beköltöztünk, már tombolt a COVID-járvány, így sok minden elmaradt, kis túlzással félkész házat vettük birtokba. A lakberendezőnk a legjobb barátnőm, Laki Adrienn volt, aki mindvégig segített nekünk, és sok terhet levett a vállunkról, jelentős megkönnyítve az életünket. Az utolsó simításokat tulajdonképpen csak a közelmúltban végeztük el – meséli vendéglátónk.
Adrienne és férje a kétemeletes ház középső, 100 m2-es szintjére, szülei a kertkapcsolatos, 120 m2-es földszintre költöztek, a négy kamasz lány pedig a 80 m2-es felső szintet kapta meg. Mindhárom lakrész külön bejárattal rendelkezik, és mindegyikhez tartozik nappali és konyha, így ha a tulajdonosok később esetleg eladják, akár társasházként is funkcionálhat majd az ingatlan.
Meglevő és újonnan beszerzett különleges darabok harmóniájára törekedtek
A cél az volt, hogy a meglévő különleges tárgyak és az újonnan bekerülő darabok összeolvadjanak egy harmonikus egésszé. A tulajdonosok barátságos hangulatú, hangsúlyosan személyes enteriőrre vágytak, és a tervező megvalósította álmukat.
Barátnője a kivételes gyűjteményhez igazodva tervezte meg az enteriőrt, illetve választotta ki az új bútorokat, kiegészítőket, színeket. Merész döntés volt a kék nappali, ahová azonos árnyalatú, egyedi könyvespolcrendszer gyártattak. A kék falhoz remekül illenek a meleg, vöröses tónusú kilimek, a sárga kanapé, a dióhatású, chevron-mintás vinilburkolat, sőt a kandalló mellett tárolt fahasábok is. A karakteres falszín tökéletes háttérként szolgál a képek számára, ugyanis számos műalkotás díszíti a helyiségeket. A tulajdonosok kedvence a kandalló fölötti festmény, amelyet régi ismerősük, a Munkácsy-díjas Konfár Gyula készített. A szakember számára a földszint berendezése sem jelentett nehézséget. A leendő lakók könnyed, világos, modern és mindenekelőtt kényelmes belső terekben gondolkodtak, ahol ideális helyet találhatnak kedves antik kincseiknek. A közös munkát mindvégig élvezték, a végeredménnyel pedig maradéktalanul elégedettek, hiszen egy hívogató, kellemes hangulatú otthon született.
A Lakáskultúra februári lapszámának címlapjára került ez az izgalmas, többgenerációs családi ház. További képekért keresd a magazint az újságosoknál és az árushelyeken!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!