A bíbor kasvirág gyönyörű dísznövény, mely egyben sokrétű gyógynövény is. Csodás színével kertünkbe csalogatja a pillangókat és a beporzáson szorgoskodó méheket is.
Kert rovat cikkei
1001 cikk
Enyhet adó árnyék: Lehet kellemes a kert kánikulai napokon is
Ha szeretnénk a fű érintését érezni a talpunk alatt a teraszt borító kőburkolat helyett, távolodjunk el egy kicsit a háztól, és teremtsük meg a saját oázisunkat!

Valósággal ontja virágait a pünkösdi rózsa, ha így vigyázol rá
A pünkösdi rózsa kellemes illatával és színes virágaival mindenkit meghódít. Sajnos virágzása nem tart túl sokáig; általában pünkösd környékén kezd virítani, és nagyjából június közepére lecseng a mutatvány…

Végre kiderült, milyen gyakran kell átültetni az orchideát
Az orchideát óvatosan kell átültetni. Nemcsak a mozdulataiddal, de az időzítéssel is vigyázni kell. Mutatjuk, hogy csináld!

Így tudsz magadnak életerős fügefát nevelni egyetlen ágvégből
A fügefa bírja az egyre forróbb nyarakatmés rengeteg gyümölcsöt terem! Nem csoda, hogy egyre többen telepítenek belőle a kertjükbe. A füge szaporítása egyszerű, és ha most nekivágsz, jövőre már gyönyörű növényeid lesznek.

Kétszer annyi virágot hoz a muskátli: csapvíz helyett ezzel locsold!
Tavasztól egészen az őszi fagyokig ontja virágait ez a színpompás kedvenc. Ha te is szeretnéd, hogy a muskátli dúsan virágozzon, próbáld ki ezt a hatásos trükköt.

Zöldfal: függőleges kert az otthonodban
Az élő növényekkel borított falfelület rendkívül dekoratív és feldobja a teret, raádásul a lelkünkre is jó hatással van.

Soha ne dobd ki a levágott füvet: kincset ér a kertben
Nem hulladék, aranyat ér a kertben!

Így lesz tökéletes a gyep: tippek és trükkök a szakértőtől
Tavasszal folyamatosan melegszik a talaj, áprilistól nyugodtan füvesíthetünk, vagy nekiláthatunk felújítani, pótolni a füvet ott, ahol kikopott. Első lépésben el kell távolítanunk a gyomot, majd jöhet a talaj fellazítása és feljavítása tápanyaggal, valamint az elegyengetés gyephengerrel. A fűmagot elvethetjük kézzel vagy szórókocsival, a régi gyepet pedig érdemes szellőztetni. A vágyott, egyenletes zöld fűtengerhez természetesen a későbbiekben is szakszerű gondozásra lesz szükség: így rendszeres öntözésre, időről időre trágyázásra és újabb gyepszellőztetésre. Az első fűnyírást is már megejthetjük, amihez bevethetünk motoros, elektromos és robotfűnyírót, vagy akár fűkaszát is. A Praktiker szakértői megmutatják, mi mindenre kell odafigyelnünk, hogy kertünkben mindenki a gyepszőnyeg csodájára járjon.

Sokan megijednek a mértéktől, pedig így kell visszavágni tavasszal a leandert
Ha még nem tetted meg, most már muszáj metszőollót ragadnod! Nem kell sajnálni a növényt, a leander tavaszi metszése akkor jó, ha bátran belevágsz; így bokrosabb, dúsabb lesz a növény lombja, és több virágot fog hozni. Mutatjuk, hogyan csináld!