A történelmi épületben található szomszéd lakások új tulajdonosa összekapcsolta a korábban leválasztott ingatlanokat. A letisztult szín- és formavilágú, gondosan megtervezett enteriőrből sugárzik a régi értékek iránti tisztelet.
A Belgrád rakparton sétálva csak azt lehet megállapítani, hogy ez a főváros egyik legszebb része. Nem véletlen, hogy a korábbi századokban is felkapott környék volt, a csodálatos panoráma, az elegáns, pezsgő belvárosi miliő miatt. Ez a háromemeletes ház romantikus stílusban épült 1847-ben, a század meghatározó szakembere, idősebb Wagner János tervei alapján.
A nagy újraegyesítés a Belgrád rakparton
A történelmi átalakulásokkal járó változásokat természetesen nem kerülhette el, az államosítás után a hatalmas lakásokat több részre osztották. Két leválasztott ingatlant azonban nemrég újraegyesített jelenlegi tulajdonosuk.
– Először a nagyobb lakást sikerült megvennünk. Sokáig keresgéltünk, amíg rátaláltunk. A másik, feleakkora részéhez négy évvel később jutottunk hozzá. Ezután már csak az összenyitást kellett megoldani – meséli vendéglátónk. – Mindkét szoba ablaka a Gellért-hegyre és a Dunára néz. A lassan hömpölygő folyó megnyugtató látványa azonnal megragadott. Innen, a második emeletről a legszebb a kilátás, ráadásul éppen szemben van a Szabadság-szobor – mutatja a kivételes panorámát.
Láthatatlan ajtó, ami összeköt
A szomszédos ingatlanok nagyon eltérő állapotban voltak. Az elsőként megvásárolt húsz éve már átesett egy átfogó felújításon, a másikat viszont teljesen újjá kellett építeni. Korábban egy háromgenerációs család élt benne, ezért a rendelkezésükre álló helyet egy galériával növelték meg, alatta alakították ki az icipici fürdőszobát.
Ezeket most lebontották, és a teljes vezetékrendszert kicserélték. A főfalak miatt szinte lehetetlennek tűnt a szokatlanul hosszú lakás és az apró stúdió összekapcsolása, ugyanis az eredeti megoldást, ami a Dunára néző két szoba összenyitásával járt volna, eleve elvetették.
– Végül azt találtuk ki, hogy a kislakás konyha-előteréből egy csukott állapotban szinte láthatatlan ajtó vezessen a nagyobb ingatlanba, pontosabban az étkezőbe. Mivel mindkét lakrészben van fürdőszoba és konyha, szükség szerint egyben és külön is használhatók – magyarázza a tulajdonos.
Kortárs és antik bútorok randevúja
– A berendezés alapvetően eklektikus, mint a korábbi otthonainkban. Az enteriőr megtervezéséhez Késmárky Kriszta belsőépítész barátnőm segítségét kértem, ahogy minden eddigi építkezésünkkor. Az ő egyedülálló ízlésének köszönhető a különleges hangulat, a kellemes atmoszféra megteremtéséhez sok meleg szürke árnyalatot használt. Én csempésztem itt-ott pár színfoltot a terekbe – mondja a házigazda.
A berendezés középponti elemei azok az antik bútorok, amelyeket a nagyobb lakással együtt vettek meg. A szekrények és ágyak figyelemfelkeltő, karakteres darabok, a kortárs kiegészítők pedig harmonikusan illeszkednek hozzájuk. “Szenvedélyesen szeretem a szép tárgyakat. Óriási gyűjteményt halmoztam fel otthon az idők során, amelyből ezekbe a helyiségekbe is bőven jutott” – mutat körbe a tulajdonos…
Ha kiváncsi vagy az újraegyesített ingatlan minden részletére, lapozz bele a Lakáskultúra februári számába! Gyönyörű fotókkal mutatjuk be az egyedülálló panorámával rendelkező otthont. Keresd a magazint az újságosoknál és az árushelyeken!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!