Tatu kutya a családunk tagja, velünk jön, bárhová is megyünk. Szerencsére ma már egyre több kutyabarát hely közül választhatunk, a kirándulásaink során sem kell azon aggódnunk, hogy szívesen látják-e velünk együtt. Számunkra természetes, hogy a jelenrét apartmanjai is kutyabarát szállásként várják a vendégeket.
Szakértő: Farkas Andrea

Kertünkben a legkisebb tanúhegy: az építkezés
A folyamatos kihívások – mint például az anyag drágulás, a szakmunkát végzők béreinek növekedése – többször okoztak nehéz helyzeteket a jelenrét építkezésén is. A hullámvölgyeken azok a szakemberek segítettek át, akikben ma már feltétel nélkül megbízunk. A munkafolyamatokról – az álmodozás, tervezés szakaszától kezdve – hétről hétre beszámolok itt, a Lakáskultúra oldalán.

Kertünkben a legkisebb tanúhegy: óda a növényekhez
Amíg alakulnak a belső terek, már tervezem a Jelenrétet körülvevő kertet: a virágokat, a gyümölcsfákat, a fűszerkertet és a magaságyást. Bármilyen paradicsomi állapotot képzelek el, a terveket a természet törvényei gyakran felülírják. A kert és az épület alakulásáról – az álmodozás, tervezés szakaszától kezdve –, a munkafolyamatokról hétről hétre beszámolok itt, a Lakáskultúra oldalán.

Kertünkben a legkisebb tanúhegy: karnyújtásnyira a természet
Alakul a Jelenrét, a belső terek kialakítása megszületőben: minden a vendégek és a lakók kényelmét szolgálja, miközben a természet közelségének köszönhetően lecsendesedik az elme, a fásult lélek felélénkül. Az építkezésről – az álmodozás, tervezés szakaszától kezdve –, a munkafolyamatokról hétről hétre beszámolok itt, a Lakáskultúra oldalán.

Kertünkben a legkisebb tanúhegy: Gombhoz a kabátot
Megkezdődött a munka: az istálló új tetőszerkezetet kap, miközben mi a belső terek kialakítását tervezzük. A Jelenrét tereit a természethez való kapcsolódás ősi, ösztönös igénye, a biofília alapján alakítjuk ki, az építkezésről – az álmodozás, tervezés szakaszától kezdve –, a munkafolyamatokról hétről hétre beszámolok, itt a Lakáskultúra oldalán.

Kertünkben a legkisebb tanúhegy
A természethez való kapcsolódás ősi, ösztönös igény. Biofiliának nevezik az ember tudat alatti, erre irányuló motivációját: mentális és fizikai jóllétünkért kiegyensúlyozott kapcsolatba kerülni a minket körülvevő élővilággal. Ennek szellemében alakítottuk ki, rendezzük megújuló istállónk tereit. Az építkezésről – az álmodozás, tervezés szakaszától kezdve –, a munkafolyamatokról hétről hétre beszámolok itt, a Lakáskultúra oldalán.

Zöldebben az élet: kedvenceink, a fűszernövények
Díszítenek, illatosan, egészségesek és isteni finomak – nem véletlenül szeretem annyira a fűszer- és gyógynövényeket, amelyeket az év bármely időszakában élvezhetünk.

Zöldebben az élet: miért fontos, hogy egy vendéglátóhely fenntartható legyen?
A környezetbarát szemlélet nem csak az otthonunkig kell, hogy korlátozódjon: az olyan mindennapi döntések, mint például melyik étteremben költünk el egy fenséges ebédet vagy vacsorát, szintén sokat hozzátehetnek a fenntarthatóbb jövőért.

Zöldebben az élet: 9 ok, amiért a májust csak szeretni lehet
Nem titkolom: a kedvenc évszakom a tavasz, a hónapok közül pedig a május. Bár mindennek vannak személyes vonatkozásai is, elég csak figyelmesebben járni ilyenkor, májusban, hogy lássuk, milyen csodákat is rejt magában.

Zöldebben az élet: finoman, egészségesen és fenntarthatóan
Az utóbbi évek egyik legfelkapottabb témája az egészséges életmód, amelynek alapvető pillére a táplálkozás. Egy kis odafigyeléssel és következetességgel azonban nemcsak magunknak tehetünk jót, hanem a környezetünk védelméért is – és még a pénztárcánk is hálás lesz érte.