A főváros egyik legdinamikusabban fejlődő részén, a XIII. kerületben áll az a nemrég átadott 200 lakásos lakópark, ahová most egy 65 négyzetéteres otthonba kalauzoljuk el olvasóinkat.
A modern városi környezet számos előnnyel jár, ha otthonteretésről van szó. Új építésű lakás vásárlása esetén még a terveken is kérhetünk kisebb-nagyobb módosításokat. Ezúttal azonban nem kellett falakat mozgatni…
Időtálló, modern városi milliőt álmodott meg a tulajdonos
Miután Emőke, a tulajdonos, átvette a kulcsokat, gyakorlatilag egyetlen bőrönddel költözött be, úgy tervezte, hogy majd szép lassan, apránként rendezi be a szobákat. Ám hamarosan rádöbbent, milyen időrabló feladat lenne feltérképezni az üzletek végeláthatatlan sokaságát, és ezért inkább szakember segítségét kérte. Kiss Gabira az interneten talált rá: a népszerű lakberendező egyrészt saját építkezésének történetével, másrészt az általa létrehozott terek visszafogott, megnyugtató hangulatával nyerte el bizalmát. A Mindenuttjode bloggere először felmérte az új projektet, illetve az adottságokat, a meglévő hideg- és melegburkolatokat, a már megépített konyhát, valamint az elektromos kiállásokat.
– Az volt a megbízó kérése, hogy barátságos, elegáns, időtállóan modern városi miliőt teremtsek, meleg pasztellszínekkel, sok textíliával, kerülve minden harsányságot. A cél érdekében kevertem a skandináv vonalvezetésű, modern bútorokat és a különleges kiegészítőket, lerakósztalkákat, lámpákat. Végül egy csepp retróval fűszereztem a látványt a négy konyhai szék betervezésével, mert szeretem, ha régi darabok is megjelennek a térben – osztja meg velünk Gabi, hogyan gondolkodott, amikor elkezdte összegyűjteni a lakásba szánt berendezési tárgyakat.
Fokozatosan vált otthonossá az új lakás
Emőkének nagyon fontos volt a kellemes környezet, hiszen gyakran dolgozik otthonról, azaz rengeteg időt tölt a négy fal között. A közös munkában mindkét fél örömtét lelte, előbb együtt végigjártak néhány üzletet, majd a tervező által a listára felvett bútorokból a tulajdonos alkalmanként megrendelt párat. Miután a választott darabok megérkeztek, megbeszéltek egy újabb találkozót, és megkeresték számukra az ideális helyet. Mindössze három-négy ilyen alkalomra volt szükség, a folyamatos kommunikáció online zajlott. Több webshopból rendeltek tételeket, így kerültek ide például a gyapjúszőnyegek, a kanapé mellett lévő mangófa lerakóasztal vagy a televízió alatti, utazóláda-szerű komód. Ahogy nőtt a berendezési tárgyak száma, az enteriőr fokozatosan egyre otthonosabbá vált.
Nehézséget egyedül az jelentett, hogy a mennyezetfűtés által kijelölt elektromos kiállások mozdíthatatlanok. A bútorokat ennek ellenére mindenhol sikerült hozzáigazítani a mennyezeti fényekhez, kivéve az étkezőt. Ott a központi világítótestet arrébb kellett tenni, hogy az asztal közepe fölött legyen, éppen ezért a szakember egy gyűrt papírból készült, pillekönnyű lámpát választott. Az eredeti kiálláshoz csatlakozik, de a vezetéket elhúzták az asztal fölé, ahol egyszerűen felragasztották a gipszkartonra, hogy elkerüljék a fúrást. A jó hangulatú közös ötletesek után pár hónap alatt teljesen elkészült Emőke új otthona, amely a sok kötöttség ellenére igazán személyes, hívogatóan meleg hangulatú lett.
Ha érdekel, hogyan varázsolt Emőke és Gabi az üres helyiségekből igazi otthont, lapozd fel a Lakáskultúra áprilisi lapszámát! Rengeteg gyönyörű fotóval mutatjuk be a kész állapotot! A friss magazint keresd az árushelyeken!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!