Egy évszázadnál is régebben kezdődött ennek a kivételes természeti környezetben álló balatonfüredi nyaralónak a története. A ház középső szintjét a közelmúltban enteriőrtervező segítségével alakították át a tulajdonosok.
A balatonfüredi domboldal gondozott szőlőskertjeivel, a hangulatos kis házakkal, pincékkel a mai napig őrzi a régi idők varázslatos miliőjét. Ezen a páratlan szépségű helyen áll Attila és Lujza nyaralója, ahonnan csodás panoráma nyílik a tóra.
Dédszülők öröksége a balatonfüredi nyaraló
A klasszikus elrendezés szerint az alsó szint a kis pince, ahol a hatalmas 12 fős asztalnál kényelmesen lehet borozni. A középső szinten található a tulajdonosok lakrésze, hálószobával és a hozzá tartozó fürdővel, fent pedig egy kényelmes apartman várja a vendégeket, rokonokat és barátokat.
– A ház egy 4000 m2-es területen áll, amely egykor a dédnagymamám gazdaságához tartozott, hatalmas mandulással, rengeteg szőlővel, emellett az övé volt egykor Füred egyik legismertebb étterme is. 1948-ban persze mindent át kellett adnia az államnak, de 74-ben a családi birtok egy részét édesapám visszavásárolta – meséli Attila.
Reggeli pazar kilátással
Az utóbbi évtizedekben a balatonfüredi nyaraló tulajdonosai szinte teljesen önállóan végezték el a szükséges karbantartási, felújítási munkálatokat. Legutóbb a 38 m2-es épület középső szintjét alakították át, ám ez alkalommal Szépfy-Borbás Réka enteriőrtervező segítéségét kérték.
– Világos, letisztult stílusú, szerethető belső terekben gondolkodtunk, és tudatosan természetes anyagokat és színeket használtunk, hogy a nyaraló belesimuljon a környezetébe. A bútorok elrendezésénél meghatározó szempont volt, hogy mindenhonnan gyönyörködni lehessen a tájban, most a kanapéról és az étkezőasztal mellől is rálátni a Balatonra – magyarázza az alapkoncepciót a szakember, aki egyébként régóta ismeri a tulajdonosokat, ugyanis Lujza évekig tanította a gimnáziumban.
Az átalakítás első lépéseként megszüntették a belső lépcsőt, hogy a középső és a felső szint teljesen önállóvá váljon. Az egykori veranda falát kijjebb hozták, és a tetőt is megtoldották. Az újonnan épített rész lett az előszoba, ahová beépített gardróbot készíttettek.
Réka fontosnak tartotta, hogy a természetes színek határozzák meg az atmoszférát. A fehér minden helyiségben fontos szerepet kap, megjelenik a főbb bútorokon, a konyha frontjain, a nappali egyedi könyvespolcain, a falburkolatokban, továbbá szürkés törtfehérrel, bézzsel kiegészítve a lakástextileken is.
A csodás balatonfüredi nyaraló történetéről még többet megtudhatsz az augusztusi Lakáskultúrából, a friss lapszámot keresd az újságárusoknál!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!