A jól megoldott tárolás sok esetben a fantázián is múlik. Kérdés, el tudunk-e szakadni a bevett sémáktól? Ha bútort vásárolunk, ne ragadjunk le a szokásos szekrény, komód, polc stb. daraboknál, mert esetleg más elemekkel is megoldhatjuk tárolási gondunkat.
A kétfiókos elem (fent) valójában egy polcos szekrény alja, ám derékmagasságban falra szerelve sokkal kellemesebb a használata, ráadásul a tetejére is pakolhatunk (ligne roset)

Az ágy teljes szélességében végighúzódik az a polc, aminek jó része takarásban van ugyan, mivel azonban a fejtámlák sínen ide-oda csúsztathatók, minden egyes könyvhöz hozzáférünk (Falegnami)

Ha ehhez hasonló, sokat tudó asztalkát választunk a garnitúránk kiegészítésére, a két alátolt, mozgatható elem segít abban, hogy alkalom adtán növeljük a rakodófelületet, illetve különféle dolgokat tároljunk az „asztal alatt” (Calligaris)

Felső sínen csúszik az a harmonikaajtó, ami „levágja” a szoba sarkát a gardrób számára. Az elkerített területet mennyezeti spotlámpák világítják meg, berendezése pedig a lehető legracionálisabb (Faer Ambienti)

Az ülőbútor mögötti falat is érdemes kihasználni, ám nem mindegy, milyen polcokat szerelünk a „fejünk fölé”. A nehézkes, súlyos faszerkezet rossz érzést kelt az alatta ülőben, ellentétben az ilyen könnyed, lebegő lapokkal (ligne roset)