Friss színfolt a skandináv dizájnban a Hay. Tárgyak helyett egy életérzést kínál, mely a szép és praktikus otthont képviseli.
Szakértő: Vörös Kati

Lajta Béla: a modern Budapest előfutára
Lajta Béla a korát megelőző, „modern városépítő” volt, számos világszínvonalú épületet hozott létre tragikusan rövid élete során.

Németh Éva, a magyar szőnyeg megújítója
Németh Éva a modern textilművészet és ipari formatervezés kiemelkedő alakja. Szőnyegei a magyar dizájn nemzetközileg legsikeresebb termékei közé tartoztak az 1970-es és 80-as években.

A műanyag innovatív mestere: Anna Castelli Ferrieri
Anna Castelli Ferrieri a háború utáni olasz dizájn kiemelkedő alakja. Forradalmasította a műanyag felhasználását a bútorgyártásban, számos dizájnklasszikus kötődik a nevéhez.

A magyar textiltervező, aki megújította az angol otthonokat: Reich Tibor
Reich Tibor a textildizájn meghatározó alakja. Színes, modern mintázatú szöveteivel radikálisan átreformálta a háború utáni szürkeségbe beleunt Anglia enteriőrjeit.

A dizájn csodagyereke: Luke Edward Hall különleges világa
Luke Edward Hall alig múlt harmincéves, mégis napjaink egyik legfoglalkoztatottabb dizájnere. Összetéveszthetetlen stílusára olyan cégek figyeltek fel, mint a Liberty London, a Svenskt Tenn, a Christie’s, a Lanvin vagy a Habitat.

Az amerikai otthon megújítója: Frank Lloyd Wright
Frank Lloyd Wright az építészet segítségével akarta jobbá tenni a társadalmat, és hatására valóban megváltozott az amerikai építészet és élmód.

A bútorgyártás atyja: Michael Thonet
Michael Thonet kétszáz éve alapította cégét, amelynek neve egybeforrt a letisztult formavilágú, funkcionális, korszerű hajlított fa ülőbútorokkal.

A minták királynője: Orla Kiely
Orla Kiely jellegzetes, retró ihletésű mintái az elmúlt húsz év talán legkarakteresebb és legsikeresebb dizájnelemei.

A formatervezés női úttörője: Marianne Brandt
„A legjobb és legzseniálisabb tanítványom” – írta Moholy-Nagy László Marianne Brandtról, az árverésen valaha legdrágábban elkelt Bauhaus-tárgy alkotójáról.